2014-01-17

Yapı Tasarım Atölyesi

Bugün Sayısal Grafik tarafından düzenlenen "Yapı Tasarım Atölyesi"ne Sn. Semih Türkdoğan'ın (Prota) nazik daveti ile katıldık.

Öncelikle başta konuşmacılar olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Workshop'lar kesinlikle "BIM nedir ne işe yarar" konferanslarından çok daha keyifli ve verimli oluyor.
Şaka bir yana "BIM diye birşey var" kısmının aşıldığını, workshopların yapıldığını görmek ayrıca sevindirici.

Öyle sudan sabundan değil, oldukça sıkı da bir Workshop oldu!!


Sn. Ufuk Aydın "Parametric Modeling", "Generative Design", "Green Building" ve Analiz araçları hakkında genel bilgiler verdikten sonra Revit'in en güçlü araçlarından biri olan fakat çok bilinmeyen Mass ortamına balıklama giriş yapmamızı sağladı. Datasetler özellikle Mimarların gündelik işlerine uygun olduğu için herkesi heyecanlandırmıştır.

Ufuk Bey öğleden sonraki seansta Navisworks'e aynı hızla giriş yapmamızı sağladı. Navisworks'te Modellerin iş programına bağlanmasından, çakışma kontrolüne kadar neredeyse her konuyu zengin örnekler üzerinde uyguladık.


Sn. Niyazi Kemer hemen hemen her uluslararası projede istenen Common Data Environment (CDE) hakkında çok değerli bilgiler verdi. İlk duyulduğunda çok karmaşık gelen bu konuyu ve genel olarak Döküman yönetimini kafamızda netleştirmemizi sağladı.

Canlı paylaşım, kontrollü paylaşım, döküman yaşam döngüsü yönetimi, revizyon/versiyon, audit trail, bulut paylaşım araçları, bulut aplikasyonları gibi kritik konular yerli yerine oturdu.

Çok öğretici ve keyifli bir gün yaşadım. Parlak zekalı Inovativ insanlarla tanıştım..
Herkese tavsiyem bu workshopları talep edin! Sayıları artsın! Değerli konuşmacılarımızı yoralım!
Haa.. beni de izleyiciler arasına çağırmayı unutmayın :)

2 yorum:

 1. Yurtdışından katılamamak çok üzücü bir daha ki sefere video kaydı ile internette yayınlarsanız seviniriz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben size misafir geleyim anlatılanları aktarayım o zaman :)

   Size ve tüm dostlara (BOS ekibine) iyi çalışmalar diliyorum.
   Haberlerinizi bekliyorum.. İstanbul'a geldiğinizde bir yemek yapalım hepberaber..

   Sil